BJJ & MMA’e başlamadan önce izlenmesi gereken videolar.

UZUN bir aradan sonra en sonunda post koymaya vaktim oldu.
Bir kaç aydır yoğun bir şekilde Şişli’deki yeni merkezimiz için çalışıyoruz.
Sonunda bloguma ayıracak daha fazla vaktim var.

İlk postumun, benim Brazilian Jiu Jitsu ve Mixed Martial Arts’a başlarken bulmak isteyeceğim bazı içeriklerden oluşan bir post olmasına dikkat ettim.

2004 yılında internet’te Jiu Jitsu ve MMA tanıtımı adına pek bir şey yoktu. Bugün Youtube’a BJJ veya MMA yazdığınızda karşınıza çok fazla HL belgesel, maç videoları çıkıyor. İnternette yer alan, sporlarımızla ilgili neredeyse tüm içerikleri son 15 yıldır yakından takip ediyorum.

Yeni başlayan biri için değerli ve bilgilendirici olacak içerikler internette gereksiz video yığınları arasında kaybolmuş durumda. Bir yıl süresince Corvos Combat’da çalışmış ve Jiu Jitsu’ya tutku ile bağlı bir öğrencimin Choke’u seyretmemiş olduğunu fark ettiğimde, bir şeyler yapmam gerektiğini hissettim.

Bu videoların, başlangıçta sizi bilgilendireceğini ve genel hatları ile BJJ ve MMA sporlarının kültürleri ve geçmişleri hakkında sizi aydınlatacağını düşünüyorum.
Bu playlist’in tamamını izlediğinizde neden BJJ ve MMA’in dünyada en hızlı büyüyen sporlar olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

Siz en çok hangi BJJ & MMA videolarını seviyorsunuz?
Faydalı olacağını düşündüğünüz videoları teklif edin listeye ekleyelim.

 

 • Alican Çakaloz

  Tavsiyeler için teşekkürler hocam. John Danaher’ın şu röportajının faydalı olacağını düşünüyorum: https://www.youtube.com/watch?v=e_ffCW4joaU

  • Burak Değer Biçer

   Bence de olmalı. O da BJJ entellektüellerine gitsin. 🙂

 • Case Walker

  2004’de youtube yoktu hocam 🙂

Sliding Sidebar

Burak Değer Biçer Logo

Takvim

2017

21-Kasım Ankara Semineri

2018

14-15 Nisan Ankara Semineri

11-12 Ağustos Ankara Semineri

17-18 Kasım Ankara Semineri